laavalambi parandamine

Kuidas oma laavalambi eest hoolitseda

Laavavalgusti retrohõnguline välimus lisab ruumi sisekujundusele lõbusat meeleolu. Nendes lampides on vedelikuga täidetud pudel, milles voolavad ja pulbitsevad värvilised laavamullid. Lambipirn soojendab lambi aluses mähist, see põhjustab laava liikumise. Laavalambid vajavad erilist hoolt, tuleb vältida nende purunemist ja järgida elementaarseid ohutusnõudeid. Lambid võivad nõuetekohase kasutamise korral töötada aastaid.

  1. Asetage laavalamp sellisesse kohta, kus saate seda hõlpsalt vaadata, kuid see ei häiri. Vältige lambi sagedast raputamist ja ärge liigutage seda, kui ta on soe.
  2. Hoidke lampi otsese päikesevalguse eest ja ärge asetage seda eredalt valgustatud akna lähedale. Päikesevalgus põhjustab värvi tuhmumist.
  3. Lamp võib põleda järjest mitte rohkem kui 8-10 tundi. Lambi liiga kauaks sisselülitamine viib ülekuumenemiseni, mis võib lambi rikkuda, sest laava ei voola enam.
  4. Hoidke laavavalgusteid külmumise eest. Hoidke lampe siseruumides, kus temperatuur püsib üle null kraadi.
  5. Vältige korgi lahti keeramist ja laavapudeli eemaldamist lambist. Avage lamp ainult lambipirni vahetamiseks. Pudeli tihendi purunemine rikub lambi.
  6. Vahetage lambipirn välja, kui see ei põle enam või kui lamp ei suuda laavat kuumutada ja ringlema panna. Enamik laavalampe kasutab väikeseid seadmete pirne, kuid kontrollige tootja soovitusi oma mudeli jaoks sobiva pirni leidmiseks.
  7. Kui lamp põleb, siis hoidke tuleohtlikke materjale, nagu paber ja kangas, lambist eemal.

Laavalamp ning selle tööpõhimõte

Laavalampe on väga lõbus vaadata, kuid neid ei tohiks raputada. Kui teie lampi on siiski raputatud, siis ei pruugi ta enam korralikult töötada. Siit saate teada, kuidas pärast loksutamist laavalampi parandada, et saaksite uuesti vaadata, kuidas “laava” üles ja alla hõljub.

Kuidas laavalambid töötavad?

Ehkki laavavalgusti tööpõhimõte võiks olla väga tehniline, hoiame selle lihtsana, nii et selle tundmaõppimine on palju lihtsam ja lõbusam. Üldiselt kasutavad laavalambid õli- ja veepõhiseid aineid. Kuna vesi ja õli ei segune omavahel, saab neid laavalambis kasutada.

Õli/vaha ja vee tihedus on erinev. Sellest tuleb laavalambi olemus. Selle põhja soojenedes pudeli sees olev õli/vaha liigub veesegus üles ja alla. Soojus tuleb otse lambi alumises osas olevast lambipirnist.

Kui raske vedelik (vaha) neelab soojust, paisub see lõpuks, muutub vähem tihedaks ja tõuseb ülespoole. See on aeglane protsess, kuna soojuse hajumine toimub aeglaselt.

Kui soojus hajub vahast välja, liigub vaha aeglaselt tagasi alusele. Seal kuumeneb see uuesti ja tsükkel jätkub, kuni lamp kustutatakse.

Miks Sa ei peaks laavalampi raputama

Enamikul laavalampidel on silikoonipõhine õli, mida peetakse väga hapraks. Kui pöörate toodet tagurpidi või raputate seda tugevalt, tekib õlist palju üksteisest lahus olevaid mulle.

Kuigi õli ja vesi ei saa seguneda, muutub vedelik väga häguseks. Hägune lamp ei ole enam atraktiivne.

Muidugi on lambiga kaasas olevates juhistes sõnaselgelt öeldud, et seda ei tohi soojalt raputada ega pöörata. Kuid see võib juhtuda, kui kogemata keegi lambi ümber ajab või raputab seda teadlikult. Enamik inimesi arvab, et ainus asi on lamp pärast hägusaks muutumist ära visata või uus osta. Tegelikult on võimalik seda parandada, kuid see võtab aega ja nõuab kannatlikkust.

Mida teha kui laavalamp on raputada saanud?

Kui teie laavalamp on muutunud hägusaks, siis võiksite mõelda selle parandamisele. Kui lambil on veel kehtiv garantii, võib selle saata garantiiremonti. NB! Kui lambil on garantii, siis selle omal käel parandamine tühistab garantii.

Kui plaanite seda ise teha, on toimingud üsna lihtsad ja te ei vaja palju tööriistu. Võib-olla vajate kaane äratõmbamiseks tegelikult ainult nuga, samuti joogikõrsi ja vett ning soola ja soodat. Kui kõik need on olemas, toimige järgmiselt:

Esimene samm: lülitage lamp välja ja uuesti sisse

Kui märkate, et laavalamp on hägune, lülitage see kohe välja. Ideaalne on seda teha kohe, et vältida õli või vaha liigset laiali valgumist. Laske lambil puhata vähemalt kaks tundi. Nii kõveneb õli- või vahusegu uuesti.

Pärast kahe tunni möödumist lülitage see uuesti sisse ja oodake. Kui märkate, et vedelik häguneb uuesti, lülitage see välja ja laske veel kaks tundi puhata.

Tõenäoliselt tuleb seda protsessi korrata kaheksa või enam korda. Mõnikord aitab see probleemi lahendada, eriti kui märkate seda piisavalt vara. Kui see ei õnnestu, saate teha järgmise sammu ja jätkata, kuni lamp on jälle korras.

Teine samm: hoidke lampi põlemas vähemalt 10 tundi

Kui olete seda vaheaegadega sisse ja välja lülitanud ning see pole aidanud, ärge kaotage veel lootust. Jätke see põlema umbes kümneks tunniks. See tekitab piisavalt soojust, et vaha saaks oma tavapärase režiimi juurde tagasi pöörduda. Kuid seegi ei pruugi aidata. Nüüd võite lihtsalt liikuda järgmise sammu juurde.

Kolmas samm: eemaldage lamp vooluvõrgust ja asendage sisu

Kui teie laavalamp on pidevalt töötanud 10 tundi ja pole ikkagi endine, eemaldage see vooluvõrgust. Laske sellel umbes kaks tundi jahtuda, võib olla kauemgi. Ainus asi, mida teha tuleb, on sees olev vesi asendada. Me selgitame, kuidas seda teha, kuid pange tähele, et see võib teie lambi garantii tühistada.

Kuidas asendada laavalambi sisu?

Enne alustamist keerake laavalambi kaas lahti ja valage vedelik välja. Kuna lasite enne seda lambil jahtuda, on vaha hangunud ja te ei vala seda veega koos välja.

Esiteks: valmistage koostisosad ette.

Ostke neli liitrit destilleeritud vett. Kuigi kraanivesi võib töötada, võib juhtuda, et see muutub pruuniks või hägusaks, kuna selles on mineraalid ja muud joogivees olevad osakesed. Seetõttu on kõige parem kasutada destilleeritud vett.

Vesi peaks olema jahe, kuid see ei pea olema külm. Kui valate selle lambis olevasse pudelisse, veenduge, et te ei vala seda otse vahale. Kuna vaha on habras, siis võib ta minna pisikesteks tükikesteks ja muuta ikkagi sega hägusaks.

Kui vesi on pudelis, ärge seda segage ega raputage. Lihtsalt valage see välja ja korrake protsessi. Võite seda teha kaks või kolm korda, tagamaks, et pudeli siseküljel pole vaha.

Teiseks: täitke pudel.

Nüüd, kui olete laavalambi sisemuse “puhastanud”, täitke see destilleeritud veega. Lihtsalt veenduge, et jätaksite ülaosast 5 cm vahe.

See on õhuvahe, kuid lisate ka soolalahuse. Lisaks peab vahal olema piisavalt ruumi laienemiseks, et see muutuks sitkeks ja liiguks vedelikus vabalt.

Sel ajal, kui kork on laavavalgusti küljest lahti, ühendage see väga ettevaatlikult ja lülitage sisse. See peab töötama umbes tund, et vesi pisut kuumeneks ja vaha jääks pehme ja elastne.

Kolmandaks: valmistage soolalahus.

Võite minna apteeki ja osta soolalahust, sedasama, millega loputatakse haavu, tilgutatakse silmade kuivuse vältimiseks, kontaktläätsede puhastamiseks ja niiskena hoidmiseks.

Teise võimalusena võite raha säästmiseks valmistada ise soolalahuse. Vaja on ainult destilleeritud vett ja soola. Võite kasutada tavalist kraanivett, kuid seda peaks keetma, et see oleks steriilne, ja enne soola lisamist ootama, kuni see on jahtunud.

Järgmiseks vajate ühte tassi destilleeritud või keedetud/jahutatud vett. Kui kasutate destilleeritud vett, veenduge, et mikrolaineahjus oleks seda veidi kuumutatud kuni 20 sekundit. Sellele lisage ½ tl jämedat soola, meresoola või jodeerimata lauasoola ja ½ tl soodat.

Võite segu valada väikesesse pudelisse ja raputada, et ained korralikult lahustuksid ja seguneksid.

Neljandaks: lisage lahus lambi pudelisse

Järgmine samm nõuab kõrt või süstalt. Torgake kõrs soolalahusesse umbes 2,5 cm sügavusele (selle hõlbustamiseks võite kõrrele märgi teha) ja pange näpp kõrre tippu, et vedelik sellest välja ei jookseks, nii saate ettevaatlikult vedelikku lambi pudelisse tõsta. Süstlaga on seda muidugi mugavam teha. Vedelikku tuleb lisada väikeste koguste kaupa.

Ärge raputage lampi ega vett selle sees. Oodake umbes 10 minutit ja korrake seejärel protsessi. Nagu võite juba arvata, peate seda tegema mitu korda. Teie eesmärk on, et vaha hõljuks teie lambi ülaossa. Kui see juhtub, ongi lahus valmis.

Nüüd lisage üks tilk ükskõik millist nõudepesuvahendit, et vaha eralduks põhjast kerkivatest tükikestest. Soovi korral võite vee värvi muutmiseks lisada mõne tilga toiduvärvi.

Lõpuks peate lihtsalt laavalambi korgi tagasi panema. Pärast seda tööd peaks teil olema puhas ja nagu uus laavalamp, mis on valmis nautimiseks!

PS! Antud juhend on vaid informatiivne. Enne laavalambi iseseisvat parandamist soovitame kindlasti konsulteerida professionaalidega.

Scroll to Top